Reklama

Plastická-chirurgie.info

    Plastická-chirurgie.info je portál s informacemi o plastických operacích a novinkami ve světě plastické chirurgie. Hledejte na Plastická-chirurgie.info:
Čvc 31

Doporučuje se s těhotenstvím počkat minimálně 6 měsíců, lépe 1 rok.

Čvc 31

Kost se odsekne pomocí dlátka, rašple nebo se odřízne pilkou. Odstraněná část se vyjme.

Čvc 31

Nemáte-li tak silnou alergii, aby k jejímu tlumení byly nutné kortikoidy, není důvod proč rhinoplastiku zakazovat. Vyberte si ale raději období, kdy na alergii trpíte nejméně (např. mimo pylovou sezónu).

Čvc 24

Žádný lékař vám nemůže zaručit průběh bez komplikací, ale s postupem let riziko vzniku obtíží klesá.

Čvc 24

Provádí-li operaci zkušený odborník bývá riziko této komplikace velmi nízké. Dojít může k omezení nosních průduch nebo chronickému zbytnění sliznice. Ale i tyto výjimečné obtíže, které ve větším procentu postihují alergiky, je možné odstranit. V případě potřeby navštivte svého operatéra, případně specialistu z oboru ORL.

Čvc 21

Bohužel na pooperační období musíte zvolit jinou metodu korekce zraku (kontaktní čočky).

Čvc 21

Závisí na tom, jaká doba od operace uplynula. Na špičce nosu je běžný pooperační otok, který se v dalším období upraví. Někdy jde ovšem o chybný dojem pacienta při celkovém zeštíhlení nosu.

Čvc 21

Propadliny na nose se řeší operativně pomocí implantátu, který se vkládá postižené místo. Používají se kostní štěpy nebo implantáty z cizích materiálů. Další metodou je ošetření injekčními preparáty, tato léčba se ale musí přibližně do dvou let opakovat.

Čvc 21

Minimálně 4-6 týdnů byste se měli sportování vyhnout, aby tělo mělo dostatek času rány po operaci zahojit.

Čvc 21

Ano, je to zcela běžný postup. Závisí ale na tom, které zákroky chcete podstoupit. Některé vzájemně zvyšují riziko případných komplikací a mohou vést k neuspokojivému výsledku.

Čvc 17

Používejte vatové štětičky nebo malé smotky vaty. Čistěte 2x – 3x denně.

Čvc 17

Vaše medikace bude stejná jako před operací, kvůli úpravám nosu se nenasazují žádná specifická léčiva. Mnoho pracovišť doporučuje pro zlepšení hojení užívat přípravek Wobenzym s obsahem enzymů.

Čvc 17

Vstřebání stehů trvá běžně 6-8 týdnů (dle použitého materiálu). Nezmění-li se situace ani po uplynutí této doby, navštivte svého lékaře.

Čvc 17

Po odstranění sádry bude kůže pod ní přecitlivělá a dehydrovaná, proto jí věnujte zvýšenou péči. Potíže s kosmetickými přípravky, které pacienti používali před operací, se téměř nevyskytují.

Čvc 17

Stejně jako před každou jinou operací musíte před rhinoplastikou prokázat způsobilost k výkonu. Jedná se většinou o vyšetření krve a moči, EKG a interní vyšetření, ORL vyšetření. Požadavky se mohou mírně lišit podle daného pracoviště. Pokud trpíte akutním onemocněním, operaci raději odložte. V případě chronických chorob je třeba konzultovat kosmetický zákrok s vaším ošetřujícím lékařem.